RSS
sobota, 30 grudnia 2006
Impreza urodzinowa - sesja zdjęciowa :-)
impreaza
Impreza urodzinowa

urodzinowa impreza

Koledze wybiła 30-tka i wszyscy przybyli żeby winszować. Gdyby nie sąsiad skończyłoby się nad ranem. Niestety panu pietro niżej przeszkadzała muzyka. Hmmm, takie są walory mieszkania w bloku.

czwartek, 28 grudnia 2006
Z cyklu rodzinne strony - co w trawie piszczy?

co w trawie piszczy?

co w trawie piszczy?

środa, 27 grudnia 2006
Z cyklu rodzinne strony - krajobracy c.d.
krajobrazy 
wtorek, 26 grudnia 2006
Z cyklu rodzinne strony - kompan

kompan

Zapomniałbym.

Przez cały dzień w wyprawie, podczas której robiłem zdjęcia towarzyszył mi Mateusz. Zrobiliśmy pieszo sporo kilometrów. Taka wyprawa jako przerywnik od stołu świątecznego pozwoliła nam nabrać sił do dalszego świętowania przy stole :-)

Była z nami również czworonoga towarzyszka Psota.

Z cyklu rodzinne strony - krajoobrazy
krajoobraz
poniedziałek, 25 grudnia 2006
Z cyklu rodzinne strony - łabędzie

łabędzie

łabędzie

łabędzie

Migawki z rodzinnych stron.

Rozpoczynam cykl zdjęć zrobionych w rodzinnych stronach. Dokładniej są to okolice gdzie zlokalizowany jest dwór, w którym mieszkał brat jednego z najbardziej znanych polskich malarzy Adam Chełmoński. Imię Adam, nadawane było każdemu najstarszemu synowi.

Adam Chełmoński był w ostatnich latach XIX wieku ordynatorem oddziału wewnętrznego w warszawskim Szpitalu Dzieciątka Jezus. Zapoczątkował regularne posiedzenia pracowników utrwalane w "Pamiętniku Klinicznym", który redagował. W jego działalności szukać trzeba początków społecznikowskiego ducha dziedziczonego przez następne pokolenia Adamów Chełmońskich, a rozszerzającego się na dalszych członków rodziny. Do pionierskich zasług należy jeszcze udział w organizowaniu pierwszego sanatorium dla chorych na gruźlicę w Otwocku, a do osiągnięć naukowych tego lekarza-praktyka opisanie zmian nazwanych później "głodowym zanikiem kości".

dwor

dwor

niedziela, 17 grudnia 2006
Święta już blisko

swieta

....... choć w centrach handlowych wykreowano nastój świąteczny już 2 miesiące wcześniej.

sobota, 16 grudnia 2006
autoportret
face
 
1 , 2